S.S. MERSİN BÖLGESİ SULAMA

KOOPERATİFLERİ BİRLİĞİ

Mersin ilimiz 36° ile 37° kuzey enlemleri 33° ile 35° doğu boylamları arasında bulunan 608 km kara sınırı
321 km’lik deniz sınırı olan 15.853 km2’lik yüz ölçümüne sahip; 12 ay boyunca envai
çeşit hasat alınabilen dünyadaki ender şehirlerden biridir.

Hakkımızda

Kooperatif başkanı ve yöneticisi Ersin AKDOĞAN’dır.
S.S. Mersin Bölgesi Sulama Kooperatifleri Birliği olarak; birliğimize bağlı yaklaşık 67000 çiftçimize hizmet ederek bölgemizdeki meyve, sebze ve envai çeşit tarımsal verimliliği arttırmak için; 4 metropol ilçemiz ve 9 kırsal ilçemiz ve bunlara bağlı komple tarım alanlarını suya kavuşturuyoruz.

Tarımsal sulama projelerimiz kapsamında Ø500, Ø400, Ø300, Ø250, Ø200, Ø150, Ø100 mm çaplarında çelik Boru İmalatları ve HPDE Plastik Boru İmalatlarıları kullanmaktayız. Projelerimizin tamamı 125 mahalleyi içermektedir. İlk etap olarak belirlenen 30 u aşkın mahallemizde yaklaşık olarak 2441500.00 metre uzunluğunda çelik Boru İmalatları ve Hdpe Boru İmalatları imalatı yapma gayretindeyiz.
Bölgemizde sahile yakın alanlarda her türlü meyve ( portakal, limon, zeytin, nar, elma, üzüm, antep fıstığı, kivi, muz, armut, erik vb) yetişirken; daha yüksek alanlarda dağ eteği platolardan patates, soğan, karnabahar, patlıcan, domates, kabak ve doğal dağ meyveleri yetişmektedir.

Vizyonumuz

Mersin ilimize bağlı 13 ilçemizde verimsiz arazilere su hizmeti götürerek kaliteli üretim sağlamak ve kıraç arazileri tarıma elverişli araziler haline getirmektir.

Misyonumuz

Ülkemizin dört bir yanına ulaşan, dünya ülkelerinin meyve ve sebze ithal kaynağı olan, yılın ilk hasadının yapıldığı Mersin ilimizin; havasının, suyunun ve toprağının verimliliği ile elde edilen envai çeşit meyve ve sebze üretimi ve kalitesini artırmaktır.

Politikamız

Ülkemizin ve dünya pazarlarının ihtiyacı olan güvenilir gıda ve kaliteli tarım ürünlerini elde etmek, tarımsal ve ekolojik kaynakların sürdürülebilir kullanımını sağlamak ve kırsal alanda yaşam standartlarını yükseltmektir.

Tanıtım Videomuzu İzlediniz mi ?